Made with Adobe Muse
ali topuz,alinin sayfası,logo,

"Müziği Dinlemek için Tıklayınız"

Hayatımızın olmazsa olmazı teknoloji

Nereden başlarsanız başlayın neresinden bakarsanız bakın teknoloji dediğimiz olay ömrümüzün her safhasında hayatımızın hücrelerine kadar girmiştir. İstesekte istemesekte bize sağladığı kolaylıklar karşısında teknolojinin esiri olduk. Bu nedenlede  bir noktada insanoğlu teknoloji olmadan yaşayamayacağına kanaat getirmiş durumda. Elbette teknoljinin insan yaşamı boyunca sayısız faydası olduğu kadar bunun yanında zararları da yok değil. Örneğin sağlık açısından ele alalım. Gittiğimiz bir hastanede girmiş olduğumuz tomografi cihazı bir yandan tedavimize yardımcı olurken diğer bir yandan da yaymış olduğu radrasyona aşırı derecede maruz kaldığımızda  vücüdumuza yaydığı radrasyon nedeniyle  sağlığımızı olumsuz yönde etkiler.

 

Teknolojinin bizlere yardım ederken bizdende maddi manevi birçok şeyi  alıp götürdüğü de  bir gerçek. Bunu hiçbirimiz inkar edemeyiz. Mesela en basitinden bir misafirliğe gittiğimizde  genelde herkesin cep telefonu ile ilgilenmesi veya televizyona dalıp birbirimizle sohbeti unutmamız gibi . Sürekli gelişme gösteren teknoloji durdurak bilmeden olanca hızıyla ilerliyor ve nerede duracak hiçbirimiz bilmiyoruz. Teknolojinin gelişme sürecinde müthiş bir rekabet ortamı da doğmuş durumda ve herkes birbirini  alt etmeye çalışıyor. Bence bu konuda kimse kimseye üstünlük kuramayacak ve bu inanılmaz rekabet  ve gelişim kıyamete kadarda bitmeyecek. Tabii ki burada teknolojiyi kullanırken bizlere düşen kullandığımız araç ve gereçleri değer yargılarımızın üzerine çıkarmamak ve bunu mümkün mertebe dikkatli kullanmak. Be kardeşim hiç mi faydası yok bunun diyebilirsiniz. Elbette var, mesela günlerce süren yolculuklar artık günümüzde çok kısa mesafelere kadar indi. Hızlı trenler, süper sonik  jetler ve daha birçoğu buna örnek teşkil edebilir. Bunun yanında cep telefonları aracılığıyla birbirimize anlık olarak ulaşabiliyoruz ve dijital çağ dediğimiz teknoloji sayesinde  de her türlü bilgiyi anında  öğrenmemiz mümkün hale geldi. Tarım alanında sulamadan tutunda toprağı sürmeye kadar birçok gelişme sağlandı. Teknolojinin girdiği diğer alanlarda bizlere sunduğu faydaları saymakla bitiremeyiz.  Sonuç olarak kullandığımız teknoljinin kullanım alanına göre hem faydası hemde zararı olduğunu tekrar söylemeden de geçemeyeceğim.

 

Bu sayfada sizlere  teknoloji alanında ki gelişmeleri gücümün yettiğince  araştırarak tanıtmaya çalışacağım. Elbette hata ve kusurlarım, eksikliklerim olacaktır bunun içinde şimdiden hoşgörünüze sığınıyorum. Hayatımızın olmazsa olamazı teknolojinin, hayatımıza kazandırdıklarından en iyi şekilde yararlanıp, o tüm olumsuz ve  zararlı yönlerinden korunmamız dileklerimle.

 

 

TEKNOLOJİ  HAKKINDAKİ  GÖRÜŞLERİNİZİ  YORUM  OLARAK  BIRAKABİLİRSİNİZ

Flickr Logo,Sosyal Ağ,Fotoğraf Yayınlama Sitesi, İnstagram Logo,Sosyal Ağ, Pinterest Logo,Sosyal Ağ,
Gmail Logo,Sosyal Ağ,
500px Logo,Sosyal Ağ,Fotoğraf Paylaşım Sitesi, Youtube Logo,Video Paylaşım Sitesi,Sosyal Ağ, Facebook Logo,Sosyal Ağ,

REKLAM ALANI

REKLAM ALANI

"Sorgulamalısın?" "Nedenlerini, Nasıllarını ve Ne Zamanlarını Bilmeden Atlarsan Ya Oltaya Gelir Ya da Ağa Takılırsın"

E-Posta Adresini Gir:

Delivered by FeedBurner

Blog Sayfama Üye Olmak İçin E-Posta Adresiniz ile Üye Olabilirsiniz

Giriş yapmadan da "misafir olarak" yorumlarınızı bırakabilirsiniz. Tartışma Başlat bölümünün bulunduğu alana tıkladıktan sonra açılan menüde Ad kısmına ve ardından da "Misafir Olarak  Yorum Yap" kutucuğunu işaretlemeniz yeterlidir.

...tüm hakları saklıdır Web sitesi içindeki içerikleri izinsiz kullanmak kopyalamak kesinlikle yasaktır...

..all right reserved..