Made with Adobe Muse
ali topuz,alinin sayfası,logo,

"Müziği Dinlemek için Tıklayınız"

Photoshop ile Vektörel çizim Yapımı

Bu sayfada bulacağınız içeriklerimin konusu PhotoShop ile yaptığım vektörel çizimlerimin eğitim videoları ile alakalıdır. Eğer izlemek isterseniz dilediğiniz eğitim içeriğini tıklayarak izleyebilirsiniz.

Photoshop ile Vektörel bir çizim yaparken nelere dikkat etmeli

Photoshop ile bir vektörel çizim yapacaksak, öncelikle seçim araçlarından olan Kalem araçlarını çok iyi kullanabimeliyiz. Bu anlamda en iyi kalem aracı olarak Pentol Kalemini öneririm . İlk etapta oldukça zorlanacağınıza şüpheniz olmasın. Mesela ilk defa kullanıyorsanız alışana kadar sizi biraz uğraştıracağını söyleyebilirim.  Şahsen ben bu kalem racına alışana dek bir hayli zorlandım. Sonuç olarak bunu bir seferde öğrenmek zor olsada zamanla tecrübe edindikçe çocuk oyuncağına dönüyor. Diğer bir husus çalıştığınız konuya göre bu ne olursa olsun sabır ve oldukça detaya inmeniz gerektiğidir. Çünkü nekadar detaylı çalışırsanız okadarda başarılı bir sonuç elde edersiniz. Buda size olan bakış açısını ardından getiren bir süreci başlatır. Yani sizi izleyen ve takip edenleri hoşnut eder ve bir ekol haline gelebilirsiniz. İşte bende bu anlamda sanal alemde başarılı bir insan olmak isteğinden hareketle çalışmalarıma yön verdim.

Bunlara ek olarak photoshop üzerinde vektörel çizim yaparken tecrübelerime  dayanarak dikkat edilecek diğer bir nokta ise çizimini yapmak istediğiniz fotoğrafın  içermiş olduğu objelere göre en arkadaki görüntüden başlayarak en öndeki görüntüye doğru gelerek seçim işlemi yapmanızdır. Bunun önemi ve amacı ise photoshopun katmanlar ile oluşmasıdır. Buda vektörel çizim esnasında en öndeki görüntüden seçim yaparak ilerlediğinizde en son seçim yaptınız görüntünün işlem bittiğinde en önde görünecek olmasıdır.

Photoshop ile Vaktörel Çizim Yapımı (Bölüm 1)

Photoshop ile Vaktörel Çizim Yapımı (Bölüm 2)

"Diğer Çalışmalarımı YouTube Kanalımda Bulabilirsiniz"

İzinsiz Kopyalamak ve herhangi bir amaç için kullanmak kesinlikle yasaktır. Çok emek verdim Bu yüzden anlayışınıza sığınıyorum!!!

1997 Model Tofaş Şahin,Kırmızı Şahin,Red Car,1997 Model Red Car,

Arabanızı çok mu? Seviyorsunuz!!! İlk göz ağrınız ve ilk arabanız mı? Eğer VEKTÖREL OLARAK çizilmiş bir hatırasını isterseniz bana İletişim Bölümünden   ulaşabilirsiniz. Uygun fiyatlara sizin için çizebilirim. Tek yapmanız gereken arabanızın en sevdiğiniz duruşunu çekip bana yollamanız...

Flickr Logo,Sosyal Ağ,Fotoğraf Yayınlama Sitesi, İnstagram Logo,Sosyal Ağ, Pinterest Logo,Sosyal Ağ,
Gmail Logo,Sosyal Ağ,
500px Logo,Sosyal Ağ,Fotoğraf Paylaşım Sitesi, Youtube Logo,Video Paylaşım Sitesi,Sosyal Ağ, Facebook Logo,Sosyal Ağ,

REKLAM ALANI

REKLAM ALANI

"Sorgulamalısın?" "Nedenlerini, Nasıllarını ve Ne Zamanlarını Bilmeden Atlarsan Ya Oltaya Gelir Ya da Ağa Takılırsın"

E-Posta Adresini Gir:

Delivered by FeedBurner

Blog Sayfama Üye Olmak İçin E-Posta Adresiniz ile Üye Olabilirsiniz

Giriş yapmadan da "misafir olarak" yorumlarınızı bırakabilirsiniz. Tartışma Başlat bölümünün bulunduğu alana tıkladıktan sonra açılan menüde Ad kısmına ve ardından da "Misafir Olarak  Yorum Yap" kutucuğunu işaretlemeniz yeterlidir.

...tüm hakları saklıdır Web sitesi içindeki içerikleri izinsiz kullanmak kopyalamak kesinlikle yasaktır...

..all right reserved..